Mobily, Tablety

Ak nemierite vysoko, treba si dať pozor na celkom najlacnejšie modely, ktorých parametre môžu vyzerať dobre „na papieri, no nie vždy ide otestované a optimalizované telefóny. Niekedy sa v ponuke obchodov nachádzajú lacné mobily iba naoko. S repasovanými zariadeniami sa väčšinou stretávame mimo EÚ. Keby vás napríklad na dovolenke v Egypte či ukrajinskom trhovisku oslovili s možnosťou kúpy podozrivo lacnejšieho, ale stále „nového iPhonu staršej generácie, je možné, že pôjde presne tento prípad.

Skrátka, udržať rovnakú cenu telefónu v celej Európe je pre väčšinu výrobcov v podstate nemožné a je len dôkazom šikovnosti predajcov, keď sa dokážu dostať ok lacnejším zariadeniam inými cestami.

Zväčša ide ten istý model, ktorý sa predajcovi podarilo na inom trhu nakúpiť lacnejšie – napríklad keď sa v Nemecku spojí s iným veľkým predajcom a spojí objednávku, vie získať lepšiu cenu než mu dokáže ponúknuť lokálna pobočka výrobcu.

Ak nemierite vysoko, treba si dať pozor na celkom najlacnejšie modely, ktorých parametre môžu vyzerať dobre „na papieri, no nie vždy ide otestované a optimalizované telefóny.

Niekedy sa v ponuke obchodov nachádzajú lacné mobily iba naoko. S repasovanými zariadeniami sa väčšinou stretávame mimo EÚ. Keby vás napríklad na dovolenke v Egypte či ukrajinskom trhovisku oslovili s možnosťou kúpy podozrivo lacnejšieho, ale stále „nového iPhonu staršej generácie, je možné, že pôjde presne tento prípad.